Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje pondělí 15.6.2020
Ilustrační foto Autor: HZS JMK
Ve Slavkově u Brna se na konci minulého týdne uskutečnilo slavnostní otevření nové hasičské stanice. Akce se účastnil také první místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček.
Původní stanice připomínala spíše rodinný dům, nová hasičům poskytne moderní zázemí
Původní stanice již byla v nevyhovujícím stavu. Byla společná s JSDH města Slavkova u Brna a podobala se spíš rodinnému domu než hasičské stanici. Garáže neměly dostatečnou kapacitu pro hasičskou techniku ani bezpečný prostor kolem vozů. Stejně tak zázemí již neodpovídalo moderním požadavkům. Navíc šlo o nevhodnou lokalitu – poblíž školy a centra města.
Nová stanice se nachází nedaleko sjezdu k frekventované komunikaci I/50 a u křižovatky na využívanou komunikaci I/54 směrem na Kyjov. Má výhodnou polohu mimo historické centrum města. Disponuje prostornými garážemi i zázemím pro strojní, chemickou a technickou službu.
Nová hasičská stanice usnadní práci i dobrovolným hasičům
Stanice se stane skutečnou oporou také pro jednotky SDH obcí. „Pro dobrovolné hasiče z blízkého okolí budeme schopni zajišťovat mimo jiné plnění tlakových lahví do dýchacích přístrojů a nebudou tak muset cestovat až do Vyškova jako doposud,“ vysvětlil tiskový mluvčí krajských hasičů Jaroslav Mikoška.
V garážích v současné době parkují dvě cisterny (4000 a 9000 litrů vody) a velitelský automobil. Ve službě je ve třech směnách 15 hasičů, které řídí velitel stanice. Výhledově bude v areálu stát také základna krajské zdravotnické záchranné služby.
Stavba nové stanice stála více než 34 milionů korun
Stanici se podařilo postavit díky spolupráci s městem Slavkov u Brna a Jihomoravským krajem. Náklady na výstavbu činí 34,4 milionu korun.
Slavnostního přestřižení pásky a symbolického otevření stanice se účastnila řada významných hostů. Pozvání přijal první místopředseda vlády a ministr vnitra ČR Jan Hamáček, generální ředitel HZS ČR Drahoslav Ryba v doprovodu svých náměstků, senátor Ivo Bárek, hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, starosta města Michal Boudný a další. Hosty přivítal ředitel HZS Jihomoravského kraje Jiří Pelikán.
Ministr vnitra děkoval za práci odvedenou během koronavirové krize a v souvislosti se slavkovskou stanicí poděkoval poděkoval všem, kteří se na výstavbě nové stanice podíleli.
SICURIT CS, spol. s r.o.Brno nabízí volné pracovní místo na plný úvazek (HPP). Pro uchazeče se středoškolským vzděláním s maturitou. ➤ Budete technickou oporou instalačních firem a odborných partnerů, kteří zabezpečovací systémy…
Byl článek zajímavý?
Udělte článku hvězdičky, abychom věděli, co rádi čtete. Čím více hvězdiček, tím lépe.
17.2.2026 | Výcvikový simulátor Jaderné elektrárny Dukovany má za sebou již více než 65 tisíc hodin výcviku operátorů a dalšího řídicího personálu. Před 25 lety zde energetici poprvé spustili první český plnorozsahový simulátor, který...
Regionální portály v dubnu oslavily 25 let své existence za tu dobu se rozšířily do několika krajů po celém Česku. Kam se za poslední čtvrtstoletí regiony posunuly? A jaká je jejich dnešní role? Odpovídá zakladatel Regionálních...